Jakie biurko do komputera?

Zanim wybierzesz się na zakupy musisz dobrze zastanowić się czego potrzebujesz. Zwróć uwagę nie tylko na wygląd zewnętrzny mebla, ale również na jego ergonomię i funkcjonalność. Zastanów się, jaką minimalną szerokość powinien mieć blat, a także ile miejsca do przechowywania potrzebujesz – dzięki temu dowiesz się czy szukasz mebla wyposażonego w szuflady czy raczej minimalistycznego, pozbawionego kontenera.

Równie ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest wzrost osoby, która będzie korzystać z mebla. Tylko dobrze dopasowana wysokość blatu zapewni komfort i pozwoli utrzymać prawidłową postawę, nawet przez kilka godzin. Jeśli na co dzień, korzystać będzie z niego osoba dorosła, zazwyczaj nie ma problemu z podjęciem decyzji. Kłopot pojawia się jednak w przypadku przedszkolaków i młodzieży, która rośnie, a co za tym idzie odpowiednia wysokość blatu roboczego dla nich zmienia się prawie co roku. Na szczęście wiele firm zajmujących się produkcją mebli nieustannie się rozwija, a co za tym idzie oferuje innowacyjne rozwiązania. Na temat, których szczegółowe informacje znajdziesz w kolejnym akapicie.

Biurko podnoszone elektrycznie – rewolucja na rynku meblowym

Wybór tego typu wyposażenia, to inwestycja na lata. Zdecydowaną zaletą jest również jego wielofunkcyjność, która okaże się dodatkowym atutem, zwłaszcza w małych mieszkaniach. Biurko elektryczne regulowane umożliwi wygodą pracę każdemu z domowników, ponieważ mogą oni szybko i wygodnie zmieniać wysokość blatu i dopasować je do swojego wzrostu. Jednak to nie jedyna zaleta, odpowiednia wysokość pozwala utrzymać prawidłową postawę, a co za tym idzie, niweluje bóle kręgosłupa. Dodatkowo, przy takim biurku, można pracować również na stojąco, co wbrew pozorom jest bardzo korzystne dla zdrowia. Postawa stojąca sprawia, że łatwiej jest się skupić na wykonywanej pracy, niweluje zmęczenie i nie obciąża kręgosłupa

Jaka powinna być wysokość biurka?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób planujących zakup blatu roboczego. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ, aby stanowisko pracy było ergonomiczne, należy je odpowiednio dopasować do użytkownika. Szacuje się, że optymalna wysokość blatu dla osób mierzących 170 cm powinna wynosić około 72-75 cm. Natomiast osoby mające 180 cm wzrostu lub więcej, powinny postawić na mebel o wysokości około 80-85 cm. Inaczej jest w przypadku dzieci, dla których najpopularniejsza wysokość biurka wynosi 60 cm i wskazana jest dla maluchów mierzących około 120 cm. Jak widać ciężko jest ustalić jedną optymalną wysokość blatu dla wszystkich użytkowników. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest elektrycznie regulowane biurko.

Jakie biurko do pracy?

Decydując się na zakup tego typu mebla, musisz potraktować je jako inwestycję w swój komfort. Pamiętaj, że wyposażenie to ma Ci służyć przez lata, dlatego warto zainwestować w nie trochę więcej pieniędzy. Biurka regulowane elektrycznie marki Zoria to produkty z najwyższej półki, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będą bezawaryjnie pracować przez długie lata. Tym co wyróżnia je na tle innych modeli jest przede wszystkim możliwość dopasowania rozmiaru do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ramę biurka można bowiem dopasować do dowolnej wielkości blatu – od małych blatów o szerokości 100cm do dużych blatów o szerokości nawet 200cm.

Kolejną zaletą biurek Zoria jest płynność działania i stabilność zastosowanych mechanizmów. Wszystkie biurka z możliwością regulacji posiadają teleskopową konstrukcję oraz wzmocnione trzykolumnowe nogi. Zastosowanie tego typu rozwiązania sprawia, że są one stabilne, a co najważniejsze, nie chwieją się podczas pracy na wysokości. Natomiast płynny system start&stop odpowiada za stabilną regulację, która odbywa się z prędkością 38 mm/s.

Biurko elektrycznie regulowane – zalety

To z pewnością wyposażenie dla wszystkich miłośników funkcjonalnych rozwiązań. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych stanowisk pracy. Sprawdzą się zarówno dla osób, które lubią pracować na siedząco, jak i na stojąco. Mimo, że są to urządzenia nowoczesne, jednocześnie cechuje je prosta i intuicyjna obsługa, z którą bez trudu poradzi sobie każdy użytkownik. Szczególnie dużą popularnością cieszą się biurka podnoszone elektrycznie wyposażone w panel do zdalnego sterowania. Zazwyczaj jest on na stałe połączony z blatem i zapamiętuje nawet kilka różnych wysokości. Wystarczy, że z jego pomocą ustawisz dopasowaną do swoich potrzeb wysokość blatu, np. odpowiednią do pracy na siedząco i na stojąco. Dzięki temu, przy kolejnym użyciu jednym kliknięciem od razu uzyskasz idealną wysokość blatu.

Wśród zalet tego typu produktów należy wyróżnić także cichą pracę, poziom hałasu może różnić się w zależności od modelu, jednak w przypadku biurek Zoria nie przekracza ona 45 db. Ponadto biurka Zoria wyposażone zostały w system antykolizyjny, który w razie napotkania nagłej przeszkody od razu się zatrzymuje, co pozwala uniknąć uszkodzeń.

Jakie biurko regulowane wybrać i na co zwrócić uwagę?

W związku z tym, że rynek oferujący modele podnoszone elektrycznie nieustannie się rozwija, przed zakupem warto zrobić dokładny research. Sprawdzić z jakich materiałów wykonane zostały blaty, ale także reszta konstrukcji, co pozwoli określić, czy biurko będzie stabilne. Gwarancją stabilności biurka jest trzymodułowa budowa nóg a także wzmocnione wsporniki blatu. Z kolei gwarancją na bezkolizyjne działanie biurka jest zastosowanie dwóch, niezależnie pracujących silników przy każdej nodze.

Na rynku można dostać także dużo tańsze modele regulowane ręcznie – na korbkę. Mimo, że będzie to rozwiązanie, które pozornie pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy, to jednak regulacja będzie dużo trudniejsza i czasochłonna. W związku z tym takie rozwiązanie nie będzie wygodne dla osób, którym zależy na tym, aby szybko uzyskać odpowiednie parametry. Z doświadczenia wiemy, że najczęściej osoby, które decydują się na biurko regulowane ręcznie, po jakimś czasie przestają korzystać z funkcji regulacji wysokości, dlatego też pieniądze zostały zaoszczędzone tylko pozornie.

Jeśli traktujesz zakup biurka jako inwestycję, sprawdź czy model elektryczny posiada wbudowany panel do sterowania wysokością z funkcją pamięci. Zobaczysz, że znacznie poprawi on codzienny komfort użytkowania, zwłaszcza jeśli potrafi zapamiętywać najczęściej wybierane funkcje.

Wiedząc już na jakie funkcje zwrócić uwagę, nie zapomnij o drugiej równie ważnej rzeczy, czyli designie. Mimo, że modele podnoszone elektrycznie, to zazwyczaj meble w stylu minimalistycznym, zawsze można dodać im charakteru przy pomocy oryginalnego bambusowego blatu, który oferujemy aż w 7 odcieniach i różnych wielkościach dopasowanych do Twoich potrzeb.

Nowoczesne, mechaniczne wyposażenia – dla kogo

Inwestycja w tego typu meble, z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli cenisz sobie wygodę i zdrową pracę. Sprawdzi się zwłaszcza dla osób, które pracują zdalnie z domu i spędzają codziennie wiele godzin przed ekranem komputera. Odpowiednia wysokość blatu sprawi, że Twoje plecy odpoczną, a jeśli znudzi Ci się siedzenie, w dowolnej chwili możesz podnieść blat i zacząć pracę na stojąco. Zadbaj o swój komfort i zdrowie, sprawdź ofertę biurek Zoria jeszcze dziś, zamów i przekonaj się jak wygodna może być codzienna praca.