Posiadamy największy na rynku wybór wyselekcjonowanego i certyfikowanego drewna bambusowego, dostępnego w ilościach detalicznych, jak i hurtowych. Dystrybucją certyfikowanego drewna z bambusa zajmujemy się już od 2012 roku.
Wytwarzając między innymi meble z bambusa prasowanego, mamy przyjemność współpracować z cenionymi architektami oraz projektantami. Obok przestrzeni prywatnych, zaopatrujemy w elementy wyposażenia zarówno biura i sklepy, jak i restauracje oraz kawiarnie.

bambus drewno

bambus – drewno wytrzymałe i stylowe

Drewno egzotyczne, za jakie uchodzi bambus, dopiero od niedawna zdobyło rynek europejski jako ekologiczny zamiennik tradycyjnego drewna, mający zastosowanie w meblarstwie i wyposażeniu wnętrz. Drewno bambusowe w przystępnej cenie to doskonały materiał, z którego z powodzeniem można wykonywać fronty, blaty (kuchenne, stołowe, blaty robocze), parapety, schody, panele podłogowe, ścienne, sufitowe i wiele innych.
Bambus to drewno wszechstronne w zastosowaniu, gdyż jest trwałe, odporne na wilgoć i jednocześnie wyróżnia się niezwykłą estetyką. Zachęcamy do odkrycia jego licznych zalet!

drewno bambusowe – ekologiczna alternatywa w korzystnej cenie

W szerokiej ofercie Zoria Group, koncentrującej się na bambusie, oferujemy drewno o różnych parametrach, aby można je było z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb i projektów..
Sklejki bambusowe ZORIA dostępne są w wielu wariantach pod względem wielkości, grubości, konfiguracji warstw, rodzaju drewna bambusowego i koloru.
Jesteśmy firmą dbającą o produkcję przyjazną dla środowiska, dlatego zależy nam, by wytwarzanie przez nas mebli z bambusa prasowanego miało charakter zrównoważony.
Bambus na drewno, z którego produkowane są nasze płyty, pochodzi z kontrolowanych upraw w środkowych Chinach i posiada certyfikat FSC..
Wszystkie nasze produkty posiadają klasę emisji formaldehydu E1 lub E0. Oznacza to, że są bezpieczne dla człowieka i wydzielają znikome ilości formaldehydu. Dzięki temu nadają się do produkcji elementów mających kontakt z żywnością.
Wybierając drewno bambusowe, inwestuje się nie tylko w jakość i trwałość, ale także w przyszłość naszej planety.

szybka realizacja zamówienia

Posiadamy różnej grubości jednowarstwowe klejonki jak i wielowarstwowe sklejki wykonane w 100% z drewna bambusowego w różnych kolorach i wymiarach. Realizujemy indywidualne jak i komercyjne zamówienia na meble z bambusa prasowanego oraz akcesoria. Sprowadzamy także na życzenie dowolnego rodzaju płyty w hurtowych ilościach.

W przypadku towarów dostępnych na naszym magazynie, zamówienia na płyty bambusowe
realizujemy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

rodzaje płyt bambusowych

drewno bambusowe

klejonki jednowarstwowe

Klejonki jednowarstwowe powstają poprzez sklejenie i sprasowanie listew bambusowych (wertykalnie, horyzontalnie lub splatając je). Są one stosowane głównie jako warstwa wierzchnia pokrywająca inne deski, panele ścienne i sufitowe lub jako materiał na akcesoria. W naszej ofercie znajdują się klejonki o grubości od 2mm do 18mm.

meble z bambusa prasowanego

sklejki wielowarstwowe

Sklejki wielowarstwowe są tworzone przez łączenie ze sobą kilku płyt jednowarstwowych. Dzięki układaniu płyt naprzemiennie (krzyżowo), skejki wielowarstwowe kurczą się i pęcznieją znacznie mniej niż inne gatunki litego drewna, zapewniając większą stabilność. Deski wielowarstwowe są szeroko stosowane w produkcji blatów, mebli, drzwi, parapetów, schodów i wielu innych.

rodzaje drewna bambusowego

bambus

bambus standardowy

Bambus standardowy (wertykalny) jest najpopularniejszym rodzajem drewna bambusowego dostępnym na rynku. Powstaje poprzez sklejenie i ściśnięcie bambusowych listew obok siebie. Pod względem właściwości technicznych jest porównywalny z dębem i osiąga twardość 38MPa.

drewno bambusowe cena

bambus skręcany

Bambus skręcany (super-twardy) jest jednym z najtwardszych gatunków drewna dostępnych na rynku. W skali twardości Janki plasuje się na praktycznie na szczycie, osiągając 109 MPa. Powstaje poprzez sprasowanie skręconych włókien bambusa w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. Rezultatem jest powierzchnia bardzo podobna do innych twardych gatunków drewna, bez widocznych pionowych listew bambusowych.

dostępne odcienie drewna

W swojej ofercie posiadamy drewno bambusowe wertykalne w odcieniu natur i karmel a także drewno bambusowe sprasowane (strand-woven) w odcieniach: natur, karmel, czekolada, tygrys i cortado.

drewno egzotyczne bambus

natur (typ: wertykalny)

drewno bambusowe gdzie kupić

karmel (typ: wertykalny)

Czy wiesz, że…
Ciemniejsze odcienie drewna bambusowego uzyskuje się w naturalny sposób poprzez obróbkę termiczną drewna, a dokładniej proces karmelizacji cukru, który znajduje się we włóknach bambusa. Im dłużej listewki bambusa poddawane są wysokim temperaturom, tym ciemniejszy kolor uzyskują. Dzięki temu to właśnie cała deska, a nie tylko jej powierzchnia, nabiera pożądanego koloru.

drewno bambusowe gdzie kupić 1

natur (typ: sprasowany)

bambus drewno 1

karmel (typ: sprasowany)

bambus drewno 2

choco (typ: sprasowany)

bambus drewno 3

tygrys (typ: sprasowany)

bambus drewno 4

cortado (typ: sprasowany)

UWAGA:
Bambus to surowiec naturalny, dlatego jego struktura a także odcień w każdej płycie może się nieco różnić. Drewno bambusowe składa się z licznych, sprasowanych ze sobą listewek, każda z nich z kolei – z tysięcy włókien. Stąd też bierze się jego niejednorodna i tym samym wyjątkowa struktura, i to właśnie stanowi o uroku tego drewna. Dlatego kolory płyt bambusowych zaprezentowane na naszej stronie mają charakter jedynie poglądowy . Aby upewnić się, czy odcień Państwu odpowiada, prosimy przed złożeniem zamówienia zapoznać się z naszym próbnikiem (można go obejrzeć u nas w biurze lub zamówić przez nasz sklep internetowy).

dostępne wymiary, grubości i kolory płyt

Typ drewnaTyp płytyKolorWarstwyDostępne grubości (od ręki)Wymiary płyty
standard (wertykalny)fornirnatur10.55mm2500x430mm
standard (wertykalny)fornirkarmel10.55mm2500x430mm
standard (wertykalny)klejonkanatur12mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10mm, 14mm, 18mm2440x1220mm
standard (wertykalny)klejonkakarmel12mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10mm, 14mm, 18mm2440x1220mm
skręcany (super-twardy)klejonkanatur13mm, 6mm2440x1220mm
skręcany (super-twardy)klejonkakarmel13mm, 6mm2440x1220mm
skręcany (super-twardy)klejonkatygrys13mm, 6mm2440x1220mm
skręcany (super-twardy)klejonkaczekolada13mm, 6mm2440x1220mm
standard (wertykalny)sklejkanatur35mm, 8mm, 12mm, 16mm, 18mm, 20mm2440x1220mm
standard (wertykalny)sklejkakarmel35mm, 8mm, 12mm, 16mm, 18mm, 20mm2440x1220mm
skręcany (super-twardy)sklejkanatur38mm, 20mm2440x1220mm
skręcany (super-twardy)sklejkakarmel38mm, 20mm2440x1220mm
skręcany (super-twardy)sklejkatygrys38mm, 20mm2440x1220mm
skręcany (super-twardy)sklejkaczekolada38mm, 20mm2440x1220mm
standard (wertykalny)sklejkanatur325mm, 30mm2440x700mm
standard (wertykalny)sklejkakarmel325mm, 30mm2440x700mm
standard (wertykalny)sklejkanatur535mm, 40mm2440x700mm
standard (wertykalny)sklejkakarmel535mm, 40mm2440x700mm

Większość towaru mamy dostępnego od ręki. Gwarantujemy wysoką jakość surowca i szeroki wybór wielkości płyt, grubości, ilości warstw i odcieni drewna.

charakterystyka techniczna

 • Gęstość (warstwa zewnętrzna): +/- 650 kg/m3 (standard), +/- 1050 kg/m3 (super-twardy)
 • Wilgotność: 8-12%
 • Twardość (wg skali Janka): +/- 38MPa (standard), +/- 109MPa (super-twardy)
 • Odporność na wgniecenia wg skali twardości Brinell’a (EN 1534): ≥ 4 kg/mm2 (standard), ≥ 9 kg/mm2 (super-twardy)
 • Emisja formaldehydu (EN 717-1): klasa E1 (< 0.124 mg/m3)
 • Klasyfikacja kleju (EN 204): klasa D1
 • Klasyfikacja ogniowa (EN 13501-1): klasa D-s1-d0 (testowana przez producenta przy płycie grubośco 40mm)
 • Klasa użytkowania (EN 335): klasa 1
 • Surowiec: certyfikat FSC (FSC-C130822)

użytkowanie i przetwarzanie

 • Zalecane warunki w pomieszczeniu: temperatura pokojowa, ok. 21 ° C. Wilgotność powietrza 40-65%
 • Wszystkie płyty po instalacji powinny być dobrze przymocowane lub podparte, aby uniknąć ich wyginania.
 • Wewnętrzne warstwy wielowarstwowych paneli składają się z wielu listwewek bambusa, które mogą tworzyć w tych warstwach małe puste przestrzenie / ubytki. Jest to natura listewek bambusa. Jeśli po przecieciu płyty, na jej boku przestrzenie są widoczne, zalecamy, aby wypełnić je szpachlą do drewna i oszlifować.
 • Płyty bambusowe to w 100% naturalny materiał, dlatego powierzchnia płyt może się nieco od siebie różnić.
 • Bambus to także drewno (ekspertyza Instytutu Technologii Drewna z Poznania z 25 czerwca 2010r.), dlatego każdą płytę należy odpowiednio zabezpieczyć, aby z czasem pod wpływem czynników zewnętrznych nie zaczęła pękać. Płyty bambusowe można zabezpieczać tymi samymi środkami co drewno (oleje, lakiery, woski).
 • Lakierowanie: można stosować wszystkie rodzaje lakierów przeznaczonych do drewna. Lakiery dyspersyjne mogą powodować lekki wznos mikro-włókien bambusa ponad powierzchnię. Dotyczy to zwłaszcza nakładania pierwszej warstwy. Po dokładnym przeszlifowaniu i nałożeniu drugiej warstwy, powierzchnia będzie znowu gładka.
 • Olejowanie: zalecamy nakładanie oleju bardzo cienko. Ponieważ bambus jest bardzo gęsty, olej wchłania się wolno, dlatego zbyt gruba warstwa oleju może prowadzić do różnic połysku i długiego czasu schnięcia. Zalecamy zastosowanie co najmniej 2 warstw.
 • Prasowanie klejonek do rdzenia nie-bambusowego: ilość kleju i sposób prasowania zależy od absorpcji panelu nośnego. W przypadku klejonek stosuje się zwykle systemy prasowania na zimno, a do fornirów systemy prasowania na gorąco. Zalecany typ kleju do prasowania klejonek: PVAC o niskiej zawartości wody lub klej PU. Elastyczne kleje nie są wskazane.
 • Zalecany klej do prasowania forniru: kleje mocznikowo-formaldehydowe lub PVAC (oba prasowane na gorąco).
drewno bambusowe 2

dlaczego bambus?

Bambus to nie tylko piękny, naturalny materiał o naprawdę wysokiej jakości i trwałości, ale to także zrównoważony wybór, doskonale zastępujący standardowe drewno. Bambus, który właściwie jest rodzajem trawy, rośnie znacznie szybciej niż drzewa – nawet do metra dziennie. Oznacza to, że bambus jest gotowy do zbioru po 4-6 latach – w porównaniu do drzew, które potrzebują około 50 lat. Podczas wzrostu bambus pochłania więcej CO2 niż jest uwalniane podczas całego procesu produkcjno-transportowego, co sprawia, że jest neutralny pod względem emisji CO2 przez cały cykl życia. W dodatku rośnie tak szybko bez użycia pestycydów, herbicydów czy sztucznych nawozów.

W naszych meblach używamy bambusa, który rośnie tylko na certyfikowanych plantacjach. Dzięki temu możemy być pewni, że bambus jest nie tylko zrównoważony, ale także produkowany w sposób odpowiedzialny.

nasza obietnica wartości

Od 2012 roku współpracujemy z naszym Partnerem Chinach – manufakturą produkującą najwyższej jakości płyty bambusowe. Wszystkie nasze płyty odznaczają się klasą emisji formaldehydu A0-A1 i posiadają certyfikat FSC.

Jesteśmy w stanie zrealizować każde zamówienie. Od drobnych zleceń (możesz zamówić u nas nawet ćwiartkę płyty) po hurtowe ilości i zamówienia produkowane na specjalne zamówienie Klienta – do każdego podchodzimy indywidualnie.

Jesteśmy świadomi, że bambus to stosunkowo nowy materiał. Dlatego zawsze chętnie doradzimy, udzielimy więcej informacji lub odpowiemy osobiście na każde pytanie. Zapraszamy serdecznie do kontaktu!

Większość produktów znajduje się w naszym magazynie, dlatego w większości przypadków czas realizacji zamówienia to od 1 dnia do max. 7 dni roboczych. Wysyłamy zamówienia na terenie Unii Europejskiej. 

Rozważasz zastosowanie drewna bambusowego i zastanawiasz się, gdzie je kupić? Jeśli nie wiesz, czy drewno bambusowe sprawdzi się przy Twoim projekcie, zamów u nas zestaw próbek bambusowych – do wyboru format A6 lub A4. Wysyłka w ciągu 24 h.

kontakt

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy i przygotujemy dopasowaną ofertę!

1 + 14 =