Aranżacja kuchni z frontami drewnianymi mebli wymaga ich właściwego dopasowania do stylu i wystroju wnętrza, jeśli mają współtworzyć harmonijną, spójną wizualnie przestrzeń. Wyłącznie taka będzie cieszyć oko gości i domowników, zapewniając im najwyższy komfort przebywania. Tworzone z bambusa drewniane fronty do szafek kuchennych są dostępne zarówno w naturalnych jasnych, jak i ciemnych odcieniach. W jaki sposób zaaranżować nimi wnętrza? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do zapoznania się ze wpisem.

Jasne ściany i fronty drewniane do kuchni

Drewniane fronty do szafek kuchennych świetnie zestawiają się z klasyczną, czystą bielą ścian, a także z kolorem alabastrowym, mlecznym i écru. Takie połączenia pozwolą stworzyć elegancką przestrzeń z odpowiednim mikroklimatem. Naturalna faktura drewna – zwłaszcza bambusowego – z pewnością nada ciepła i przytulności. Wybór tego egzotycznego surowca niesie za sobą też inne korzyści, o których można przeczytać w tym wpisie. Pomieszczenia mogą być ożywione kolorowymi kwiatami, ziołami, przyprawnikami i przemyślanie dobranymi akcesoriami do kuchni. Zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz sprawdzą się metalowe kosze na owoce, ceramiczne dzbanki, cukiernice, a także szklane pojemniki do przechowywania żywności. Do frontów drewnianych do kuchni znakomicie pasują pastelowe kolory, w tym gołębi i miętowy.

kuchnia z frontami drewnianymi

Fronty drewniane do kuchni rustykalnej

Ciemna tonacja drewnianych frontów do szafek kuchennych świetnie pasuje do wnętrz w stylu rustykalnym, do których aranżacji stosuje się naturalne materiały i tkaniny. Wszystkie elementy powinny tworzyć prosty, swojski i zarazem niebanalny klimat. W takiej klasycznej kuchni fronty drewniane mebli często zestawia się ze ścianą ceglaną bądź kamienną. Do aranżacji wnętrza alternatywnie wykorzystuje się ceramiczne kafelki. Pięknie prezentują się te z motywem owoców, kwiatów i łanów zbóż. W stylu rustykalnym popularne są także wzory geometryczne. Dodatkami aranżacyjnymi mogą być koszyczki wiklinowe na owoce, gliniane dzbanki i lniane bieżniki. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na nowoczesną kuchnię rustykalną, w której dominują jasne kolory frontów drewnianych, ścian i dodatków. Pasują do niej też przepiękne lamele bambusowe. Taka dekoracja świetnie ozdabia wnętrza jadalni, salonu czy sypialni. O zaletach lameli bambusowych można przeczytać w tym wpisie.

A może kuchnia w stylu skandynawskim?

W kuchni skandynawskiej dominuje styl minimalistyczny, a kolory są jasne i stonowane. Nie oznacza to jednak braku kontrastowania ze sobą głównych elementów wystroju. Drewniane fronty do szafek kuchennych na tle grafitowych, jednolitych ścian dają zdumiewający efekt. Wnętrze może rozjaśnić nowoczesne oświetlenie. Ważną rolę w kuchni odgrywają blaty stołowe, które na wymiar tworzy wiele renomowanych firm. Aby idealnie pasowały do umeblowania, ich wykonanie należy powierzyć temu samemu producentowi, który realizuje na zamówienie fronty drewniane. Meble do kuchni stworzone z jednakowych materiałów pozwolą uzyskać harmonię i ład przestrzenny. Wnętrze w stylu skandynawskim może być w całości utrzymane w bieli – jasne, drewniane fronty do szafek kuchennych sprawdzają się wtedy doskonale.

Fronty drewniane bambusowe – idealne do kuchni

Drewno bambusowe cechuje niepowtarzalna struktura słojów, którą renomowani producenci uwidaczniają w tworzonych przez siebie meblach i blatach stołowych na wymiar. Stanowi ona swoistą, naturalną ozdobę idealnie pasującą do ekologicznych wnętrz skandynawskich i rustykalnych. Dzięki oryginalnej kolorystyce, ciekawemu usłojeniu oraz wysokiej odporności na uszkodzenia drewno bambusowe uznaje się za unikatowe i egzotyczne. Do impregnacji stosuje się takie same środki jak do każdego innego drewna. W rozwiązaniach do wnętrz wykorzystuje się głównie lakierowanie i olejowanie. Obie metody nie wpływają na jakość przechowywanej na półkach żywności. Doświadczone firmy stosują środki bezpieczne dla ludzi i otoczenia. Z tego względu to właśnie im warto powierzyć wykonanie drewnianych frontów do szafek kuchennych, półek i blatów stołowych na wymiar.

Bambusowe blaty stołowe na wymiar a ekologia

Blaty stołowe, które są tworzone na wymiar, uwzględniają potrzeby i wymagania klientów. Decydując się na te bambusowe, można dobrać ich kolorystykę i wielkość. Model powinien być bowiem dostosowany do stylu wnętrza, metrażu powierzchni i preferencji klienta – wtedy będzie wpływać na estetykę miejsca. Blaty stołowe na wymiar wykonane z drewna bambusowego są ekologiczne. Ponadto surowiec ten jest biodegradowalny, a dzięki temu przyjazny środowisku. Bambusowe blaty stołowe tworzone na wymiar nie wymagają przystrajania, aby prezentowały się zjawiskowo. Same w sobie stanowią unikatową ozdobę wystroju. Bambusowe blaty stołowe są też proste i wygodne w czyszczeniu. Na temat ich właściwej pielęgnacji można przeczytać w tym wpisie