Biurko oraz jego efekty na społeczeństwo

Od ostatnich lat, wiele się mówi o poprawnej postawie ciała w trakcie siedzenia przy biurku. Dlaczego? Gdyż, jakkolwiek na to nie spojrzeć, ogromny odsetek naszego czasu spędzamy właśnie przy nim. Może być to efekt pracy, czasami hobby, a czasami i obowiązku, ale efekt jest jeden – spędzamy przy biurku większą część każdego dnia. Człowiek natomiast, jako istota, zupełnie nie jest przyzwyczajony do tak długich okresów spędzanych w pozycji siedzącej. W końcu jako gatunek przywykliśmy i dostosowaliśmy się do ciężkiej pracy fizycznej, nie do pracy za biurkiem! W efekcie już po kilku godzinach pracy garbimy się lub przyjmujemy złą postawę, która o ile nie jest na krótką metę problemem, o tyle po latach… może doprowadzić do pewnych nieprzyjemnych schorzeń.

Biurko do pracy na stojąco i jego wyjątkowość

Z tego też względu zaczęto szukać rozwiązań, które pozwolą na poprawę sytuacji osób spędzających przed komputerem długie godziny. Jednym z nich jest, oczywiście, biurko do pracy stojącej. Czym się charakteryzuje? Biurko do pracy na stojąco jest meblem, który – jak sama nazwa wskazuje – umożliwia pracę w pozycji stojącej. Jest ono regulowane w taki sposób, aby można było dopasować je do swojego wzrostu. Dzięki temu biurko to ma kilka zalet:<

Biurko do pracy stojącej a ból pleców

Wykorzystując biurko do pracy stojącej, można uniknąć siedzenia przez długi czas w jednej pozycji, co może prowadzić do bólów pleców i kręgosłupa. Pozwala także niejako „zresetować” swoją pozycję przy biurku, co ułatwia uniknąć garbienia się gdy już wróci się z powrotem do pozycji siedzącej. Dodatkowo, należy także wspomnieć o tym, iż pozycja stojąca pozwala na lepsze dotlenienie organizmu poprzez poprawę krążenia. Nawet chwila spędzona na stojąco pomoże wyzbyć się typowej dla pracy biurowej senności, jak również wspomoże rozciągnąć ścierpnięte mięśnie.

Warto tu jednak zaznaczyć, że nie jest to cudowne remedium dla osób mających problemy ze zdrowiem – jest to raczej sposób na uniknięcie pogłębiania się istniejącego już problemu, jak również zapobieganiu jego powstania.

Swoboda oferowana przez biurko do pracy stojącej

Biurko to pozwala na większą mobilność w trakcie pracy – można swobodnie sięgać po dokumenty czy korzystać z urządzeń biurowych bez konieczności ciągłego wstawania. Nie brzmi to jak wiele, ale… jeśli pracownik musi wykonywać taką pracę przez parę lat, nawet te kilka zaoszczędzonych minut ostatecznie przyiesie firmie pewną oszczędność

Wygoda pracy przy biurku do pracy na stojąco

Niewielu ludzi wie, że korzystanie z biurka do pracy na stojąco może mieć pozytywny wpływ nie tylko na jakość samej pracy, ale także na ogólne zadowolenie pracownika. Możliwość zmiany pozycji pozwala lepiej się skupić na samej pracy, jak również poprawia ogólne samopoczucie użytkownika.

Korzystanie z biurka do pracy na stojąco

Czy elektrycznie regulowane biurko do pracy na stojąco różni się znacząco od swojego mniej zaawansowanego protoplasty? Zdecydowanie! Zmienia się nie tylko postawa ciała, ale także drobne elementy. Jakie konkretnie? Między innymi ułożenie rąk – przy biurku stołowym ręce są zwykle opuszczone w dół, podczas gdy przy biurku do pracy na stojąco mogą być uniesione do góry. Pozycja ciała jest także inna – przy biurku stołowym siedzimy prosto lub lekko pochyleni do przodu, natomiast przy biurku do pracy na stojąco jesteśmy wyprostowani. Zmienia się także ułożenie wzroku – przy biurku stołowym patrzymy na monitor umieszczony przed nami, a przy biurku do pracy na stojąco jest on na wysokości naszych oczu.

Czy elektrycznie regulowane biurko to przyszłość każdego biura?

Zdecydowanie tak. W biurach pracuje się coraz więcej i coraz dłużej. W takich warunkach niezwykle ważna jest ergonomia, a elektrycznie regulowane biurka spełniają wszystkie jej wymogi. Ponadto, regulacja wysokości pozwala na dopasowanie biurka do każdej osoby, co znacznie poprawia komfort pracy. Dlatego o ile podobne rozwiązania nie są jeszcze aktualnie standardem, o tyle być może w niedalekiej przyszłości staną się one podstawą wyposażenia każdego biura!

biurko do pracy stojącej